Po jakim czasie ustąpi dziecku kaszel?

Dzień dobry! Moje 9-letnie dziecko kilka dni temu złapało katar i zaczęło lekko pokasływać. Nie ma gorączki. Nie boli je gardło. Trochę jest osłabione. Od wczoraj dziecko kaszle mokrym kaszlem wypluwając flegmę. Wczoraj dziecko jeszcze było w szkole, ale zwolniłam je z zajęć wf. Podaję dziecku syrop, ale kaszel je męczy i się nasila. Słychać, że dziecku zalega mnóstwo flegmy. Jak tak dalej będzie to chyba jutro wybiorę się z dzieckiem do lekarza. Po jakim czasie powinien ustąpić dziecku kaszel?

To objawy typowej infekcji, najlepiej wybrać sie na badanie do lekarza POZ, trzeba osłuchać klp. Katar, kaszel i zalegająca wydzielina mogą się utrzymywać do tygodnia. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.