Pobieranie krwi a wynik glukozy na czczo

Witam mam 25lat i miałam pobieraną krew z żyły i wynik glukozy na czczo wyszedł 106mg/dl natomiast TSH (tarczyca) wyszła 3,260mlU/l. Proszę powiedzieć co to dla mnie oznacza - z góry dziękuję. Pozdrawiam

Mikołaj Cyganok

Wynik podanej przez Panią glikemii na czczo jest nieprawidłowy, ale nie świadczy jeszcze o cukrzycy. Warto wykonać OGGT, celem potwierdzenia bądź wykluczenia cukrzycy. Wynik TSH mieści się w przedziale laboratoryjnej normy. W każdym wypadku należy skonsultować się z lekarzem rodzinnym.

Mikołaj Cyganok

Wynik podanej przez Panią glikemii na czczo jest nieprawidłowy, ale nie świadczy jeszcze o cukrzycy. Warto wykonać OGTT, celem potwierdzenia bądź wykluczenia cukrzycy. Wynik TSH mieści się w przedziale laboratoryjnej normy. W każdym wypadku należy skonsultować się z lekarzem rodzinnym.