Początki stosowania tabletek antykoncepcyjnych

Dziś powinnam wziąć pierwszą tabletkę Bonadea. Jednak nie mam możliwości zakupu. Moja mama przyjmuje tabletki microgynon 21. Jakie jest lepsze rozwiązanie. kupić tabletki jutro i przyjąć jedna rano odrazu po zakupie a kolejną wieczorem czy wziąć dziś jedną tabletkę mamy i pozostałe 20 Bonadei. Dodam, że po 14 dniach wyjeżdżam i zależy mi wtedy na tym, aby te tabletki działały. Przy nastepnym opakowaniu potrzebna jest przerwa czy nie?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Preparat Microgynon oraz Bonadea mają zupełnie inny skład - nie należy zatem ich mieszać i łączyć. Znacznie lepiej będzie jeśli przyjmie Pani pierwszą tabletkę następnego dnia. Proszę tylko pamiętać, że w takim przypadku przez pierwsze 7 dni należy stosować dodatkowe zabezpieczenie. Po przyjęciu wszystkich 21 tabletek proszę zrobić 7 dniową przerwę.