Podejrzenie autyzmu u 14-miesięcznego synka

Witam, Mam pytanie dotyczące mojego 14 m-go synka.mój synek bardzo mało mówi zna wiele słów mama, tata, dada, baba, koko... lecz w ciągu dnia jak raz powie cos to jest dobrze. Nie pokazuje jeszcze paluszkiem przedmiotów. Z tego co umie to:Misie nazywa kiki więc jak pytam gdzie jest kiki to pójdzie i się przytula do misia, jak zapytam gdzie jest książeczka np z pieskami to pokaże akurat tę książeczkę. Bardzo się martwię czy synek nie ma autyzmu

Witam serdecznie,
jeśli Pani synek cały czas na misie mówi "kiki" to już jest słowo. Pisze Pani, że synek zna wiele słów, to bardzo dobrze. Najprawdopodobniej w ciągu dnia mówi mało ponieważ jest zaabsorbowany zdobywaniem nowych umiejętności motorycznych (chodzenie, bieganie itp.). Nie opisuje Pani sposobu zabawy chłopczyka, a to też jest istotne w diagnozie. Jeśli ma Pani wątpliwości proszę udać się do logopedy, psychologa na konsultację.

Pozdrawiam,
Marlena Kwiatkowska
logopeda, pedagog
www.klinika-mowy.pl

Proszę się nie martwić synek jest bardzo mały, teoretycznie ma jeszcze czas, ale może Pani skonsultować swoje niepokoje w Poradni szkolno-pedagogicznej albo Rejonowej Przychodni. Proszę bawić sie z synkiem np.zwierzątkami, puszczac mu z płyt odgłosy zwierząt i powtarzać je podczas zabaw.
Pozdrawiam Aleksandra Karlik