Podejrzenie mukowiscydozy u 10-letniego dziecka

Witam serdecznie.Czy u 10 letniego dziecka, które nigdy nie chorowało na zapalenia płuc,tylko raz czy dwa razy w życiu na zapalenia oskrzeli, bardzo rzadko sie przeziębia, nie ma żadnych problemów ze strony układu pokarmowego,posiada prawidłowa morfologię krwi,ob,crp,rtg płuc wykonane w 1 i 6 roku życia,ma prawidłowy wzrost i wagę ciała, a nawet lekką nadwagę można podejrzewać mukowiscydoze.Jedyny objaw to subiektywne odczucie słonego czoła przy pocałunku, aczkolwiek nie jest to mocna słonosc.

Lek. Tomasz Budlewski

jest to raczej bardzo mało prawdopodobne. Być może dziecko było akurat spocone. Proponuję udać się do lekarza pediatry, po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.