Podwyższony poziom glukozy u 23-latki

Witam Ostatnio robiłam badania krwi morfologia jest ok tylko glukoza jest podwyższona wynosi 111,72 mg/dl czym mogę zmniejszyć podwyższoną glukozę proszę o odpowiedz i pozdrawiam.

Przede wszystkim badania należy powtórzyć. Prawidłowe stężenie glukozy we krwi znajduje się w zakresie 70-90 mg/dl. Względnie wysokie wartości mogą wynikać z błędnego przygotowania się do badania. Pomiar glukozy we krwi powinien odbywać się przede wszystkim na czczo (co najmniej 8-12 h od ostatniego posiłku), po przespanej nocy, bez wykonywania nadmiernego wysiłku fizycznego dzień przed badaniem. Wyniki poziomu glukozy we krwi mogą być również uwarunkowane poziomem stresu, gdyż osoby poddane czynnikom stresogennym charakteryzują się podwyższonym stężeniem glukozy we krwi. Zaleca się powtórne wykonanie badania pomiaru glukozy na czczo oraz pomiaru glikemii przygodnej. Jeżeli wyniki badań ponownie wykażą nieprawidłowe wartości należy zgłosić się do lekarza w celu przeprowadzenia dalszej diagnostyki.