Podwyższony poziom prolaktyny i wynik badania moczu

Witam, 6 dnia cyklu zrobilam badania hormonalne, wynik prolaktyny mnie zaniepokoil, poniewaz wyniosl 888.6 Uiu/ml gdzie norma to[83-622]. Co to moze oznaczac? Badanie ogolne moczu tez mnie zaniepokoilo: nablonki plaskie-liczne, leukocyty dosc liczne,eurocuty zmienione kilka, szczawiany wapna liczne, baterie bardzo liczne. Co robic?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, badanie hormonalne radziłbym dla pewności powtórzyć wtym samym dniu cyklu za miesiąc i skonsultować się z lekarzem zlecającym badanie. Natomiast co do wyniku moczu to wskazuje to na stan zapalny i zakażenie bakteryjne w układzie moczowym. Szczawiany wapnia mogą wskazywać na rozwijającą się lub rozwiniętą chorobę kamiczą układu moczowego. Proszę o konsultację z lekarzem rodzinnym. Pozdrawiam