Podwyższony poziom testosteronu a Diane 35

Witam, zrobiono mi badania pod kątem hormonów, które wykazały podwyższony poziom testosteronu, od dermatologa dostałam płyny do przemywania i maść a od ginekologa Diane 35 mam pytanie po jakim czasie przyniesie to lekarstwo jakiś rezultat z cerą i jak go stosować, o jakiej godz najlepiej i jaki on ma % skutecznej antykoncepcji czy jednak powinnam do tego dodatkową antykoncepcję i czy po 1 pigułce można czuć się bezpiecznym że nie zajdzie się w ciąże czy jednak po kilku miesiącach stosowania?

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli przyjęcie 1 tabletki nastąpiło w 1 dniu krwawienia miesiączkowego to zabezpieczenie uznawane jest od tego dnia i nie ma konieczności stosowania dodatkowych metod antykoncepcji. Co do godziny jest to obojętne, ważne aby przyjmować o stałej godzinie w kolejnych dniach. Współczynnik zawodności dla doustnych środków antykoncepcyjnych przyjmuje się 1 % w skali roku przy prawidłowym przyjmowaniu. Niestety nie ma w 100% skutecznych metod antykoncepcji. Proponuję zapoznać się z artykułem https://portal.abczdrowie.pl/tabletki-antykoncepcyjne