Pojawiające się krosty w okolicach intymnych

Witam, mam ważne pytanie. Najpierw w miejscach intymnych miałam lekkie obtarcie jednak stwierdziłam, że to od spodni, ponieważ zazwyczaj tak się zdarzało,lecz teraz zauważyłam, że mam zdarte skórę i to tworzy plamki,jednak one zaczęły trochę ropieć, zaczęły pojawiać się krosty. Co zrobić ? I jak mogą być tego przyczyny?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Jest możliwe, ze zmiany powstały w wyniku mechanicznego uszkodzenia naskórka, na przykład w wyniku otarcia przez ubranie. Jednak prowdopodbnie doszło do wtórnego nadkażenia zmiany przez drobnoustroje, co niestety moze wymagać farmakoterapii, czyli włączenia leczenia.
Niestety bez badania, obejrzenia zmiany nie mozna tego określić - w tym celu konieczna jest wizyta u lekarza. Najlepiej rozpocząć od lekarza rodzinnego, po zbadaniu ewentualnie skieruje Panią do dalszych specjalistów.

Zawsze warto nosić ubrania przewiewne, wykonane z naturalnych materiałów. Nie powinno dochodzić do mechanicznego uszkodzenia skóry w wyniku otarć przez ubranie.

Pozdrawiam.