Pojawienie się guzka pod pachą

Witam, zauważyłam, że pod pachą pojawił mi się mały (ok. 1 cm) guzek. Trudno powiedzieć czy jest miękki, czy twardy. Dodam, że 2-3 dni temu przechodziłam grypę żołądkową. Czy powinnam się martwić? Jeżeli tak, to do jakiego lekarza powinnam się udać? Jeżeli nie - jak szybko powinien "zejść"?

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Guzek wyczuwalny pod pachą powinien być obejrzany przez lekarza - proponuję wizytę u internisty. Może być to m.in. powiększony węzeł chłonny, zapalenie mieszka włosowego, zapalenie w obrębie gruczołów łojowych i inne.