Polip w ciąży: postępowanie

Witam! Jestem w 20 tygodniu ciąży. Trafiłam do szpitala - przyczyna: brązowy śluz, z usg i badań ogólnych nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości. Przy wizycie kontrolnej lekarz wykrył u mnie polipa. Wcześniejsza cytologia wykazała grupę I. Jakie mogą byc tego konsekwencje? Czy w takiej sytuacji należy z czymś szczególnie uważać? Co może spowodowac polip w ciąży? Dziękuję za odpowiedź.

Dzień dobry!
Polip doczesnowy w ciąży nie zagraża ciąży. Nie stanowi też przeszkody w trakcie porodu. Po współżyciu, badaniu czy przy rozwieraniu się szyjki może pojawić się z niego krwawienie.
Z poważaniem