Pomiar glukozy w 17. tygodniu ciąży

Witam, jestem w ciazy 17 tydz. Mialam robione badanie po obc glukoza kilka tyg temu. Wynik na czczo 96 po godzinie 153 po dwovh godzinach 109. Lekarka stwierdzila cukrzyce ciazowa. Dzis pierwszy raz mierzylam sama w domu glukometrem wynik na czczo po przebudzeniu 98 a godzine po jedzeniu 149 dodam ze lezalam jeszcze w lozku ta godzine. Czy to bardzo zle wyniki.? Boje sie ze cukrzyca zostanie mi na stale

Witam,

cukrzyca ciążowa mija najczęściej wraz z narodzinami dziecka. Trzeba jednak zastosować teraz (i najlepiej w przyszłości) dietę cukrzycową.

Powinna też Pani uważać za ok. 15-20 lat, aby nie złapać cukrzycy typu II, bo ma Pani do niej skłonności. Dieta, regularna aktywność fizyczna powinna Panią przed tym uchronić.

Pozdrawiam