Pominięcie pigułki z pierwszego tydnia przyjmowania

Witam, Zapomnialam wziac tabletki z pierwszego tygodnia ale z dnia 7mego. 4 dni wczesniej uprawialam seks, ale na 100% nie bylo wytrysku w pochwie. Zapomniaja tabletke przyjelam nastepnego wieczora z jeszcze jedna z danego dnia. Od tamtej pory przyjmuje tabletki regularnie. Biore tabletki od 10 lat. Czy jest sie czym martwic? Czy powinnam robic 7 dniowa przerwe jak skoncze to opakowanie? Jakie jest ryzyko ciazy? Pozdrawiam Mila

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, postępowanie zależy od rodzaju przyjmowanego leku antykoncepcyjnego. Szczegóły znajdują się w ulotce. Z reguły zalecane jest stosowanie dodatkowej metody antykoncepcji do końca cyklu. Wobec pominięcia tabletki niewskazane jest przyjmowanie podwójnej dawki. Przerwa po skończonym opakowaniu powinna trwać tyle, co zwykle.
Ryzyko ciąży w opisywanej sytuacji (3. dzień cyklu) jest bardzo niskie.