Pomyłka w stosowaniu tabletek hormonalnych a ryzyko ciąży

Witam mam pytanie odnośnie tabletek anty.Biorę je od 3 miesięcy.Wczoraj 2.04 zapomniałam wziąć tabletkę (zawsze biorę o 20.00)i wzięłam dzisiaj 3.04 o godzinie 8.35.Minęło wiec więcej niż 12 godzin, co mam teraz zrobić? Martwi mnie wiadomość na ulotce o stosunku w tygodniu poprzedzającym pominięcie tabletki (odbyłam taki stosunek 29.03).Dodam, że 23.03 miałam okres, a tabletki zaczęłam brać w piątek(jak zawsze) 28.03.Czy istnieje możliwość zajścia w ciążę Proszę o odpowiedź.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Rzeczywiście w tej sytuacji ochrona antykoncepcyjna mogła zostać zaburzona. Proszę przyjmować jednak nadal tabletki zgodnie z harmonogramem.