Pominięcie tabletek antykoncepcyjnych a ryzyko ciąży

Witam, nie bardzo wiem co robić dalej, a jestem za granicą i nie mogę udać się do lekarza ginekologa. W czwartek zaczęłam brać kolejne opakowanie tabletek antykoncepcyjnych. Po tygodniu w piątek i w sobotę zapomniałam je wziąć (czyli w sumie dwie tabletki pod rząd). Na ulotce przeczytałam, że jeśli uprawiałam seks w tygodniu poprzedzającym pominięcie tabletki mogę zajść w ciążę. Czy mogę teraz cokolwiek zrobić w celu uniknięcia niechcianej ciąży??Bardzo proszę o odpowiedź.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Ryzyko zajścia w ciążę zwiększa się w przypadku pominięcia tabletki antykoncepcyjnej. Jest wiele środków farmaceutycznych zawierających substancję o nazwie lewonorgestrel ( tzw. tabletka 72h), ale wydawane są one na receptę po uprzednim zbadaniu przez lekarza, który decyduje o słuszności jej zastosowania.