Pominięcie i przerwanie stosowania tabletek antykoncepcyjnych a ryzyko ciąży

Witam, Brałam tabletki antykoncepcyjne. W czwartek dostałam krwawienia, w piątek zapomniałam wziąć tabletki. W sobotę już nie brałam i w nocy uprawiałam seks z Partnerem. CZy istnieje ryzyko zajścia w ciążę? Wg kalendarza mam dni niepłodne. Do końca opakowania zostały mi 4 tabletki . Pozdrawiam.

Małgorzata Panek

W przypadku pominięcia tabletki nie jest Pani chroniona przed zajściem w ciążę. Plemniki w organizmie kobiety mogą przeżyć do 2-5dni od stosunku.
Dla pewności może Pani wykonać test ciążowy około 10-14 dnia od stosunku.
Pozdrawiam