Pomyłka w stosowaniu tabletek Syndi

witam, biore tableti syndi 35, zapomnialam 2 tabletek w 2 tygodniu przyjmowania 12 i 15. Kolejne zaczelam brac juz normalnie i jestem juz przy 19 tabletce. Czytalam ze trzeba jednak zaprzestac brac tabletki, zrobic przerwe i czekac do okresu.Jednak ja bralam normalnie.. W tym czasie gdy zapomnialam tabletek, doszło do zblizenia, czy istenieje duze ryzyko? Co mam robic czy konczyc te opakowanie czy zrobic przerwe szybciej?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ponieważ zapomniała Pani dwóch tabletek jak najbardziej istnieje ryzyko ciąży. W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży sugeruję wykonanie testu ciążowego. Proszę dokończyć opakowanie i przyjąć kolejne bez przerwy.