Poprawność wyniku testu ciążowego - kiedy wynik powinien być wiarygodny?

Witam serdecznie! Do lipca stosowałam antykoncepcję hormonalną. Po skończeniu opakowania dostałam okresu z odstawienia, na początku sierpnia powinnam dostać normalnego okresu, lecz nie pojawił się on do tej pory. Podejrzewałam możliwość 13-tygodniowej ciąży, gdyż mniej więcej taki czas temu zdarzyło mi się pominąć tabletki. Wykonywałam test ciążowy, lecz pokazał on negatywny wynik. Nie mam żadnych objawów ciążowych, poza ciągle rosnącym brzuchem, ostatnio bolały mnie też sutki. Przeczytałam, że stężenie hormonu HCG wzrasta, a następie maleje wraz z długością ciąży. Czy test ciążowy robiony w powiedzmy 13. tygodniu da poprawny wynik?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Może nie dać. Jeśli podejrzewa Pani ciążę, proponuję kontakt ze swoim ginekologiem.