Posiew z pochwy i zagrożona ciąża z powodu skracania szyjki macicy

WitamJestem obecnie w 2 ciąży 35 tyg. Mam zagrożoną ciążę od 28 tyg z powodu skrócenia szyjki macicy 6mm. W posiewie ostatnio wyszło mi Enterococcus faecalis 2 oraz Lactobacillus sp. 2 . Muszę nadmienić, że przed moją 1 ciąża 2 lata męczyłam się z infek. Miałam ok 10 kuracji antyb i nic nie pomagało. Jak zaszłam w 1 ciążę to z desperacji sama zrobiłam sobie kurację probiotykami przez 3 mies i to w końcu pomogło. Czy teraz nie lepiej jest to powtórzyć zamiast brać Amoksiklav według antyb.?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Proszę postępować wg zaleceń lekarza prowadzącego. Jeśli zalecił Amoksiklav, to absolutnie proszę lek przyjmować. Leczenie może Pani także oczywiście wspomóc probiotykami.