Postępowanie po zdiagnozowaniu cukrzycy

Witam, parę dni temu dowiedziałam się, że mój mąż ma cukrzycę. Czy ta choroba jest dziedziczna? Jak tak to czy możliwe jest profilaktyczne badanie naszego dwuletniego dziecka? I co ja jako żona mogę zrobić dla mojego męża, co będzie należeć do moich obowiązków po jego powrocie ze szpitala? Dziękuję i pozdrawiam.

Witam, parę dni temu dowiedziałam się, że mój mąż ma cukrzycę. Czy ta choroba jest dziedziczna?Nie, ale dziedziczy się skłonności
Jak tak to czy możliwe jest profilaktyczne badanie naszego dwuletniego dziecka? Nie.
I co ja jako żona mogę zrobić dla mojego męża, co będzie należeć do moich obowiązków po jego powrocie ze szpitala? trzeba się będzie nauczyć, jak postępowac z cukrzycą. Warto pochodzić z mężem na szkolenia w poradni cukrzycowej i poczytać, np. na portalu monitorujcukrzyce.pl