Potrzeba wypróżnienia po wyjściu z domu

Witam Moim problemem jest to że gdy zawsze wychodzę lub jadę samochodem mam odczucie że muszę póśc do ubikacji. To się dzieje w tych sytuacjach gdzie nie ma w pobliżu WC w tedy zaczynam panikować ponieważ wiem że mnie zaboli brzuch a ja nie mam dokąd pójść wiem że jest to jakaś forma nierwicy ale nie wiem co mam w takich sytuacjach robić bo gdy np znajdę WC to już nie muszę i tak w kółko jest to strasznie męczące i nie wiem jak mam się z tego wyleczyć

Dzień dobry!

W związku z tym, że jest to problem związany z nerwicą, stanami lękowymi itp. kluczowe jest odkrycie i zrozumienie jego przyczyn psychologicznych, emocjonalnych. To pozwali lepiej radzić sobie z objawami - wrażeniem parcia na stolec w miejscach publicznych. Istnieje także możliwość konsultacji z lekarzem psychiatrą i farmakologicznego wsparcia leczenia.

Pozdrawiam!

Dzień dobry. Może być tak, że objaw, jaki Pan opisuje może być metaforą szerszego problemu, związanego ogólnie z potrzebą kontrolowania (sytuacji, życia, emocji (szczególnie złości), innych ludzi) i konfliktem w tym, związanym z kontrolą/brakiem kontroli - obszarze.Tak więc lęk, który Pan opisuje, może być lękiem przeniesionym z innego życiowego obszaru na sytuację związaną z wydalaniem. Ale to nie koniecznie tutaj należy szukać rozwiązania. Proszę sobie przypomnieć, czy np. często w Pańskim życiu miały miejsce sytuacje, w których bał się Pan utraty kontroli, albo zwyczajnie nie mógł Pan jej mieć, bo ktoś inny decydował? Jak jest teraz? Czy jest Pan zadowolony ze swojego życia? Ogólnie to, co się z Panem dzieje, można uznać za formę zaburzenia lękowego, i jeśli sam Pan sobie nie poradzi, to tym, co może Panu pomóc, jest psychoterapia. Objaw jest dla nas formą komunikatu z psychiki, pokazuje, że jest coś, czym trzeba się zająć. Proszę też zadać sobie pytanie: "Czego mi aktualnie najbardziej w życiu brakuje? Czego/kogo potrzebuję? Za kim/za czym tęsknię? Życzę powodzenia i pozdrawiam.