Powiększona śledziona przy HCV

Chciałam dopytać jeszcze odnośnie powiększonej śledziony przy HCV. Czy teraz ta śledziona będzie cały czas się powiększała? Czy jest szansa, że się zmniejszy, kiedy np Alat i aspat zaczną spadać (w tej chwili spadają). Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi. Są zawsze bardzo pomocne

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Powiększenie śledziony może współistnieć wraz z infekcją HCV. Sytuacja może ulec normalizacji. Nie można tego jednoznacznie stwierdzić nie znając pełnej historii choroby.