Powiększona śledziona u 10-miesięcznego dziecka

Mojej 10 miesięcznej córce wyszło w usg że ma powiększona sledzione. Ma ona 7cm. Nerki mają 5.9cm. W mojej rodzinie że strony mamy czyli jej siostra rodzina ma sferocytoze. Czy może to wskazywać na to?.jakie badania mam wykonać dziecku aby to wykluczyć? W ogóle co z tym dalej robić. Córka ma dobre wyniki morfologii tylko trochę zanizony hct i do tej pory miała niewielki spadek hgb i żelaza. Teraz ma hgb 11.4 a żelazo 53. Wbc 4.0 pkt 300 rozmaz krwi obwodowej ok.w normie.corka waży 8.5kg i 74cm

Lek. Tomasz Budlewski

proponuję udąc się z dzieckiem do lekarza hematologa dzieciecego po badaniu bedzie mozna cos wiecej powiedzieć i okreslic odpowiednie dalsze postępowanie.