Powiększona wątroba w wyniku badania u 36-latka

witam watroba powiększona ( w wymiarze środkowo- obojczykowym ok.136mm) o podwyższnej amplitudzie echa jednorodna. Trzustka jednorodna o podwyższonej echogeniczności . Proszę o odczyt

Lek. Marta Gryszkiewicz

Samo powiększenie wątroby jeszcze o niczym nie świadczy. Trudno jest mi wskazać lub choćby zasugerować przyczyny takiego stanu nie mając żadnych informacji dotyczących pacjenta. Proszę z wynikiem badania udać się do lekarza, który zlecił jego wykonanie.