Powikłania po usuwaniu ropnia u dziecka

Witam mam 6 miesięczną córeczkę która ma ropnia na potylicy wczoraj miała go nacinany ale nie ma poprawy dalej ma zaczerwienienie i opuchliznę od lekarza usłyszałam ze mamy poczekac do jutra ale martwie sie bo przy naciskani praktycznie nic jej nie wychodzi i bardzo ja boli prosze o porade dodam ze ma okłady z rivonolu

To bardzo wczesny okres po zabiegu, aby już mieć efekty. Proszę poczekać do jutra i udać się w dniu jutrzejszym na kontrolę. Proszę się nie niepokoić. Jeśli przy naciskaniu nic nie wychodzi to dobry objaw mówiący o tym, że ropa już się nie gromadzi.