Powrót czucia w łydkach i stopach po porażeniu po wypadku

Witam, 3mc temu uległem wypadkowi, gdzie doznałem wybuchowego złamania kręgu L4 (implant) zostałem porażony od kolan w dół, nie czułem nic, teraz po 3mc odczuwam powierzchniowo łydki, w pewnych miejscach piszczel i co ważne odczuwam w stopach mocne odrętwienie, mrowienie i delikatny już nacisk na podłoże, moje pytanie brzmi czy te objawy mogą być uznane za poprawe czucia i powrót do sprawności?
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie.
Tak można uznać te objawy jako krok ku lepszemu. Po poważnych urazach i interwencjach chirurgicznych czucie i sprawność w kończynach powracają stopniowo. Oczywiście o ile nie doszło do uszkodzeń nerwów rdzeniowych.

Zdecydowanie proszę omówić jakość nowych objawów z prowadzącym Pana lekarzem specjalistą.
On fachowo zbada i oceni aktualną funkcje i ustosunkuje się ,czy są to oznaki prognostycznie pozytywne.
Życzę zdrowia