Powrót do biegania po laparoskopowym usunięciu torbieli jajników

Witam, jestem prawie 6 tygodni po laparoskopowym usunięciu torbieli jajników. Czy mogę wrócić do biegania po takim czasie? Jeśli tak to czy nadal muszę uważać i zaczynać powoli, krótsze dystanse czy jest to już wystarczający czas na swobodne treningi? Dodam tylko, że torbiele były na obu jajnikach, na lewym - 3 cm, na prawym - 12 cm.

Najlepiej jednak najpierw odbyć kontrolę u ginekologa.