Powrót do sprawności przy porażeniu nerwu twarzowego

Witam, od kilku dni mam porażenie nerwu twarzowego (lewa strona twarzy). Dostałem zastrzyki (jestem po jednej dawce) oraz skierowanie na rehabilitacje. Moje pytanie: rehablitacje zacząć jak najszybciej czy dopiero po wzięciu wszystkich zastrzyków? Czy można jakoś zapobiegać nawrotom? Dodam, że było to spowodowane nagłym wychłodzeniem. Ile może potrwać powrót do choćby 70% sprawności?

Rehabilitację można zacząć od razu, trzeba jednak uważać by nie przebodźcować, mogą nie wtedy wytworzyć nieprawidłowe połączenia pomiędzy nerwami i nieprzewidziane współruchy mięśni twarzy.
Powrót do sprawności zależy od stopnia uszkodzenia nerwu.