Powstawanie nowych pieprzyków na ciele

witam pojawiaja mie sie ciagle nowe pieprzyki na ciele,nie wiem o co chodzi, mam wykryta infekcje przewodu pokarmowego, od dziecka chora watrobe, mooze to ma jakis zwiazek, moze to ze prowadze siedzacy i niezdrowy tryb zycia?

Marta Mielniczuk

Witam, pieprzyki powstają na naszym ciele z wielu powodów, ilość pieprzyków ma również związek z dziedziczeniem. Nowe zmiany barwnikowe pojawiają się też na skórze po ekspozycji na słońce. Ważne jest, aby zmiany skórne obserwować i w razie wystąpienia niepokojących objawów (zmiana wyglądu/koloru pieprzyka, ból, swędzenie, pojawienie się owrzodzenia) udać się do dermatologa. Jeśli niepokoi Pana ilość, lub wygląd zmian skórnych, proszę pokazać je lekarzowi. Pozdrawiam