Poziom prolaktyny a szanse na poczęcie dziecka

Nie zbija mi się prolaktyna zazywam 1/4 tabletki Dostinex a wciąz jest taki wynik z metoclopramidu 10mg RL 60' 4810,2 Prl 120' 2857,8 lecze się już dwa lata Czy to duży wynik ? bardzo się boje że nie zajde w ciąże jak dlugo trwa leczenie? i ile powinna byc norma aby zajść w ciążę? prolaktyny

Aleksander Ropielewski

Taki obraz kliniczny sugeruje hiperprolaktynemię czynnościową. Nie wiem jakie sa wartości prolaktyny bez stymulacji. Najpewniej koniecnze jest dalsze leczenie lekami pdopaminergicznymi (w zależności od wystęowania objawów). Zdecydowanie mogą u Pani występować problemy z zajściem w ciążę.