Prawdopodobieństwo odziedziczenia zespołu Gardnera

Witam,chciałabym spytać o chorobę genetyczną zespół gardnera a dokładniej o rodowód dziedziczenia autosomalny dominujący.Mój partner ma zespół gardnera.Miał troje rodzeństwa siostre która jest zdrowa (ma córkę - zdrową), dwóch braci jeden zdrowy drugi chory (zmarł)... Partnera tato również był chory na zesp. Gardnera(zmarł), przodkowie zdrowi. Jestem obecnie w 13 tyg. ciąży jakie jest prawdopodobieństwo urodzenia zdrowego dziecka? Ps. Amniopunkcja będzie możliwa dopiero w 16 tygodniu ciąży.

Aleksander Ropielewski

Zakłądając dziedziczenie jednogenowe autosomalne dominujące z pełną penetracją ryzyko odziedziczenia zespołu wynosi 50% u państwa potomstwa.