Prawidłowa waga przy 170 cm wzrostu

Witam. Mam 14 lat, mam 170 cm wzrostu i waże 66 kg! Wiem, że jestem za gruba. Próbowałam codziennych ćwiczeń itp., lecz nic nie pomaga, ciągle jestem głodna.

Witam!

Zacznę od tego, że nie jesteś za gruba. Powinnaś ważyć 63 kg - to jest odpowiednia waga dla Twojego wzrostu i wieku. Trzy kilogramy to nie jest poważna nadwaga i prawdopodonie sama zniknie wraz z wiekiem. To, co możesz zrobić, to jak najwięcej się ruszać, jeść 5 niewielkich posiłków dziennie, zrezygnować ze słodyczy, słonych przekąsek, np. chipsów, oraz słodzonych napojów gazowanych. Jeśli jesteś ciągle głodna, staraj się jeść co 3 godziny. Po pewnym czasie będziesz głodna tylko o tych porach, kiedy wypada kolejny posiłek. Częste jedzenie przyspiesza metabolizm, co sprawia, że nie odkłada się zbędna tkanka tłuszczowa, ale jest jeden warunek - między posiłkami nie można niczego podjadać. Pamiętaj, że bardzo ważną sprawą jest aktywność fizyczna, nie tylko lekcje WF-u, ale też ruch na świeżym powietrzu.