Prawowypukła skolioza szyjnego odcinka kręgoslupa

Witam, w opisie mojego badania rtg kręgosłupa szyjnego mam takie informacje: prawowypukła skolioza szyjnego odcinka kręgoslupa, zaznaczone zwężenie przestrzeni m/t C4-C5. Prosze o informacje na temat tego czy jest to cos poważnego lub groznego, do jakiego lekarza powinienem sie zglosic. Pozdrawiam.

PRose Pania - skolioza to boczne skrzywieniekregosłupa - prawdopodobniezapracowała Paninania juz w wieku mlodzienczym, obnizenie przestrzeni C4/C5 - dyskopatia.
Skolioza moze przyczyniacsie do zwiekszonego napiecia miesni przykregosłupowych.
W pierwszymetapie odwiedziłbym lekarza rodzinnego - celem zaordynowaniapodstawowej rehalitacji (np. Tens, laser,krioterapia)