Problem z chwytaniem zabawek u 15-tygodniowego dziecka

Dzień dobry, mój synek ma 15 tygodni i nie chwyta zabawek. Szturcha je piąstkami i trzyma ja włożę mu do rączki ale chyba nie jest to świadome. Ogólnie rozwija się dobrze, leżąc na brzuszku trzyma wysoko główkę, przekręca się z brzuszka na plecki (odwrotnie jeszcze nie). Gdy go trzymam w pozycji pól siedzącej na sobie próbuje siadać. Czy wszystko jest z nim w porządku?

Piotr Pilarski

Chwytanie rozwija się najwcześniej w 3 miesiącu życia, może też później. Nie ma powodu do niepokoju. Jeśli umiejętność nie rozwinie się do 5 miesiąca sugeruję wizytę u pediatry.

Pozdrawiam.