Problem z nauką podstawowych rzeczy u 4-latka

Moj synek ma 4lata jest madry i grzeczny (jesli chce) lubi pomagac w domowych czynnosciach duzo rozumie. Ale nie potrafi nauczyc sie podstawowych rzeczy takich jak liczenie ,rozpoznawanie kolorow (uczy sie ich na pamiec np.czarny telewizor ,srebrny samochod taty),nie wiem czy to problem od psychiczny czy bardzirj fizyczny. Maly czesto sie buntuje ,ma 2letnia siostre ,jest dla niej opiekunczy i kochany ,a gdy nie widze dokucza jej. Ma ciezka mowe ale jakos sobie radzi. Jak go uczyc,iscDo Lekarza?

Moją uwagę zwraca "ciężka mowa" oraz problemy z opanowaniem pewnych wiadomości. Opóźnienia w rozwoju mowy mogą generować dalsze kłopoty (w nauce, w relacjach), więc same w sobie są powodem do konsultacji z logopedą. Trudności z nauką może zbadać psycholog dziecięcy - przeprowadzi diagnozę i odpowie Pani na pytanie, czy i jakiej pomocy synek potrzebuje.

http://www.krakowpsycholog.com.pl/