Problem z pohamowaniem apetytu na słodycze

Dzien dobry.Mam problem z pohamoaniem apetytu na slodycze,szczegolnie czekolade.Nigdy ie konczy sie na kilku kostkach,zawsze pochlaniam cala tabliczke nie mając dosc...Mama twierdzi,ze nie ma czym sie martwic,bo widocznie organizm mi sie jej domaga/potrzebuje.Ja natomiast sadze,ze nie jest to normalne.Moje kolezanki,choc kochaja slodycze, umieja zjesc 1 wafelka i na tym zaprzestac.Zazdroszcze im i wstydze sie swojego apetytu...

Witam!
Przyczyną nadmiernego apetytu mogą być wahania stężenia glukozy we krwi oraz spożywanie zbyt małej ilości węglowodanów. Zachęcam do spożywania zbilansowanych posiłków w regularnych odstępach czasu.
Po wskazówki i przepisy dietetyczne zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska