Problem z siostrą i jej dziećmi po rozwodzie

Witam. Moja siostra jest w trakcie rozwodu i wraz z dziećmi mieszka ze mna i rodzicami. Niestety dla nas ta sytuacja jest bardzo toksyczna. Siostra zaczęła chodzić na randki czy spotkania,pozostawiając nam dzieci pod opiekę, kilka razy nie było jej na noc. Ponadto nie pomaga w ogole w domu, zachowuje sie jak w hotelu. Mnie i tatę bardzo to denerwuje, mamę tez ale jest zbyt lagodna do niej, dzieci rozwydrzone i też są irytujące. Chcialabym zeby sie wkrótce po rozwodzie wyprowadzila. Co robic?

Witam Panią
Opisuje Pani rzeczywiście trudną sytuację rodzinną. Są na to dwa sposoby albo Państwo zwołają tkz naradę rodzinną czyli wszyscy wspólnie usiądą i każdy powie siostrze co myśli na ten temat albo skorzystają Państwo z terapeuty rodzinnego i takie spotkanie odbędzie się na neutralnym gruncie w jego gabinecie. Dopóki siostra wyraźnie nie usłyszy co Państwo od niej oczekują tym bardziej będzie sama wyznaczać sobie granice i warunki.
Anna Suligowska

Witam,
Wydaje się że pomocna może być szczerze rozmowa z siostrą, przekazanie jej oczekiwań członków rodziny, wysłuchanie jej. Można skorzystać z pomocy psychoterapeuty rodzinnego.
Pozdrawiam,
Agnieszka Balicka