Kobieta , 27 lat Witam, jestem osiem dni po laporoskopii woreczk na żółciowego. Od tej pory mam problem z wypróżnianiem, dzis pierwszy raz od operacji zrobiał małą kupę, niestety pojawił się wraz z kałem śluz z krwią. Czy to normalne czy powinnam idąc się do lerza?Proszę też o pomoc w regularnym wypróżnianiu, przyjmuje od operacji trzy razy dziennie debretin oraz dwa polprazole.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Lek. Tomasz Budlewski 79
Lek. Tomasz Budlewski Stażysta/Rezydent, Łódź
Edytuj odpowiedź

Proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć. Przy pojawieniu się większego krwawienia lub/ i bóle brzucha lub coś co Panią zaniepokoi proszę koniecznie udać się do szpitala.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Badanie kału – Kał stanowi materiał diagnostyczny podstawowych analiz mających zastosowanie w diagnostyce schorzeń przewodu pokarmowego. Badanie kału pozwala wykryć obecność pasożytów czy niestrawionych resztek pokarmowych. Zastosowanie odpowiednich odczynników chemicznych umożliwia stwierdzenie obecności krwi, tłuszczów, a także określenie aktywności niektórych enzymów trawiennych.
  • Operacje laparoskopowe pęcherzyka żółciowego – Cholecystektomia laparoskopowa to obecnie złoty standard w leczeniu kamicy pęcherzyka żółciowego, przez pacjentów potocznie nazywanego „kamicą woreczka żółciowego”. Istnieje niewiele przeciwwskazań do wykonania cholecystektomii metodą laparoskopową, a kwalifikacja do zabiegu opiera się na badaniu klinicznym pacjenta.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: