Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 7 4 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problem z zaufaniem do chłopaka i kontrolowanie go

Mam problem z zaufaniem, z 1,5 roku temu mój chłopak zawiódł moje zaufanie. Kiedy sie pokłócilismy on pisał do swojej byłej, a pózniej przyłapałam go na ogladaniu zdjec erotycznych. Od tego czasu nie potrafie mu zaufac boje sie ze jak wyjdzie na piwo pozna kogos fajniejszego, ze gdy tylko łapie za telefon to pisze do jakies byłej. Oboje jestesmy tym zmeczeni ze ja go ciagle na kazdym kroku kontroluje. Jak mam nam pomóc i sobie w szczególności?
KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu

Przywiązywanie wagi do cudzych opinii

Odbudowanie zaufania jest podstawą. A do tego potrzebne byłoby przepracowanie powstałych emocji i wybaczenie. Ważne byłoby także, by chłopak w podobny sposób nie zawodził więcej i starał się nie prowokować niejasnych sytuacji (oczywiście bez przesady). Warto także przyjrzeć się własnemu poczuciu wartości, pewności siebie i bezpieczeństwa- bo być może w tym- niedowartościowaniu- leży problem, stąd obawy , że mógłby "poznać kogoś fajniejszego". Może warto przyjrzeć się temu wraz z psychologiem?

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0

Witam, odbudowanie zaufania nie jest łatwe. Zachęcałabym Panią do kontaktu z psychoterapeutą w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie skąd biorą się u Pani myśli, że partner zostawi Panią dla kogoś lepszego. Oczywiście jest możliwe, że mógłby on odejść jednak te myśli nie powinny dominować i odbywać się na związku. Być może problem leży w poczuciu własnej wartości. Mogą Państwo również razem udać się na terapię dla par. Pozdrawiam http://www.centrum-sensis.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy