Problemy z biegunką u niemowlaka po zmianie pokarmu

Witam.Dziecko 5mies,tylko na mleku mod.Od kilku tyg subtelna zmiana wyróżnień,25go nagle gorączka 39,4,kupa biała,żółta,zielona na raz ze śluzem.Spadła po paracetamolu,lecz dziecko ma biegunkę,wyróżnienia wczoraj 8x w ciągu doby.Apetyt ilościowo bez zmian,lecz na raz nie zje więcej jak 100ml,a zjadała nawet i 360.Karmiona co 3godz z przerwą nocną,teraz dokarmiam co 1-1,5godz by się nie odwodniła.Co to jest i jak walczyć?Lekarz w UK kazał czekać do końca nast tyg i odmówił wykonania badań.

Lek. Katarzyna Szymczak

Może to infekcja rotawirusowa, musi Pani bardzo pilnować aby dziecko się nie odwodnilo, często podawac mleko albo wodę, w razie gorączki paracetamol lub ibuprofen.
Pozdrawiam