Problemy z motywacją u 26-letniej osoby

Witam, Mam ostatnio duży problem z motywacją, nie wiem, czy to objaw poważniejszej choroby, czy zwykłe lenistwo. Rano nie potrafię się zmusić do wstania, często zajmuje mi to godzinę lub więcej. W pracy często zajmuje się wszystkim tylko nie pracą, przez co zawalam różne sprawy. wiem jakie mogą być tego konsekwencje, mimo to nie umiem się zmotywować. W weekendy potrafię całe 2 dni przeleżeć w łóżku. To wszystko mnie dobija, nie chcę tak żyć, ale nie potrafię się zmotywować, żeby coś zmienić.

Witam, potrzebne byłoby wiecej danych o Pani życiu, zeby stwierdzić co sie z Pania dzieje. Na pewno powinna Pani udać sie na wizytę do psychologa i/lub psychiatry. Pozdrawiam

Witam,
Opisane przez Panią objawy mogą być przejawem wielu zaburzeń od chwilowego pogorszenia kondycji psychicznej, poprzez zaburzenie depresyjne, po zaburzenia osobowości czy zaburzenia lekowe. Do postawienia jednoznacznej diagnozy potrzebne są dokładne dane dotyczące Pani obecnej sytuacji życiowej, przeszłych doświadczeń, momentu pojawienia się objawów etc. Proponuję skorzystać z konsultacji psychologicznej w Poradni Zdrowia Psychicznego. Niezależnie od samej diagnozy psychoterapia pomoże Pani uporać się z męczącymi Panią objawami.
Pozdrawiam:)

Dzień dobry, trudno na podstawie tak krótkiej informacji udzielić pełnej odpowiedzi. Przyczyny mogą być bardzo różne. Jeżeli objawy nie ustąpią w najbliższych tygodniach zachęcam do konsultacji psychologicznej. Pozdrawiam