Jak leczyć nerwicę u 22-letniej osoby?

Witam, mam 22 lata i mam u siebie podejrzenie nerwicy. Od 2,5 miesiąca nie mogę normalnie funkcjonować. W pracy, w busie, w sklepie, w kinie potrafi zrobić mi się nagle gorąco, niedobrze, pocą mi się dłonie, mam strasznie sucho w gardle. Często też jak zgaśnie światło np w busie czy w kinie. Nie umiem normalnie pojechać do domu busem (1h jazdy) bo mam ciągle takie napady. Zasypiając zastanawiam się jak się będę czuła w pracy i czy będę musiała znowu z niej wychodzić. Wspomagam się valusedem do pracy, ale na jazdę w busie nic nie pomaga. Jak mam z tym walczy co mam zrobić ? Czy iść na jakieś badania czy do psychiatry ? Nie chce brać silnych leków, chce się tego pozbyć, bardzo proszę o radę

Witam Panią
Opisane przez Panią objawy mogą sugerować zaburzenia nerwicowe,
które często przyczyniają się do odczuwania różnych nieprzyjemnych
objawów psychicznych i somatycznych.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej
konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym sytuacjom
i wydarzeniom na przestrzeni Pani życia, które doprowadziły
do opisanych zaburzeń.
Zaburzenia lękowe nie tylko dezorganizują życie, ale też przynoszą
poczucie niepewności i zagubienia, ograniczają niezależność,
hamują aktywność społeczną i utrudniają normalne
funkcjonowanie w społeczeństwie, zabierając tym samym
całą radość życia.
Żeby Pani pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę
Pani problemu, dotrzeć do źródła Pani złego samopoczucia
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami zaburzeń nerwicowych
oraz ich konsekwencjami, dzięki czemu odzyska Pani spokój,
równowagę wewnętrzną i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl