Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 7 4 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problemy z porozumieniem się w związku

Witam serdecznie. Jestem 3 lata prawie w zwiazku z moim chlopakiem i mam problem . Kiedys dogadywalismy się bardzo dobrze ale teraz na dzisiejszy czas czasami tylko sie dogadujemy i dochodzimy do porozumienia . Nie wiem co mam zrobić ? zeby bylo poprostu super w zwiazku lepiej .
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Dzień dobry!

Niestety, pytanie jest zbyt ogólne. Nie wspomina Pani, jak dotąd wyglądał Wasz związek, jakie wcześniej pojawiały się w nim problemy, jak sobie z nimi radziliście, od jak dawna i w jaki sposób pojawia się "brak porozumienia", co Pani przez to rozumie, jaka jest perspektywa partnera itp... Nie istnieje jedyna recepta na dobry związek, która sprawdzałaby się dla wszystkich. Warto rozmawiać, analizować. Przy dobrej woli i motywacji obu stron możliwa jest współpraca i szukanie rozwiązań.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0

Może to sygnał, że zmienili się Państwo na tyle, że wspólne wartości i cele stały się inne, różne dla każdego z Państwa. To możliwe, szczególnie, że zakochali się Państwo jako bardzo młodzi ludzie, którzy dopiero zaczynali kształtować swoja osobowość i drogę życiową, a teraz sa Państwo w zupełnie innym momencie życiowym.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0

Witam Myślę, że warto się zastanowić nad tym co kiedyś robiliście inaczej, co wtedy powodowało, że świetnie się rozumieliście. Być może coś zaniedbaliście, o czymś zapomnieliście.Spróbujcie o tym porozmawiać ze sobą - rozmowa może Wam pomóc określić własne potrzeby i uwrażliwić się na potrzeby partnera. pozdrawiam Ludmiła Kulikowska Kubiak

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy