Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 7 5 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak nawiązać i utrzymać znajomość z chłopakiem?

Witam,bardzo proszę o pilną odpowiedź. Zakochałam się w jednym chłopaku ze szkoły, mój kolega go zna i ma zamiar mi pomóc się z nim zapoznać przy najbliższej okazji. Tylko nie wiem co zrobić by mnie zapamiętał na dłużej, zupełnie nie wiem o czym mam z nim rozmawiać, boje się że to nie wyjdzie. Bardzo chciałabym poznać go bliżej tylko nie chce być nachalna bo wtedy może wyjść że coś do niego czuje. Jeśli to możliwe, to bardzo prosze o szybkie rozpatrzenie mojego pytania. Pozdrawiam.
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Witam. Sytuacja o której Pani pisze jest delikatna. Ciężko jest mi powiedzieć co może Pani zrobić by być zapamiętaną przez ukochanego chłopaka. To co mogę poradzić od siebie to to, żeby była Pani jak najbardziej prawdziwa i autentyczna w swoim zachowaniu. Także okazywanie emocji nie jest niczym złym - przecież może mu Pani okazać zainteresowanie i swoją sympatię. Rozumiem, że stres może to utrudniać, ale to chyba najlepsza rada jaką mogę Pani zaoferować na ten moment. Trzymam kciuki . Pozdrawiam.

0

Autentyczność i bycie sobą- jakkolwiek banalnie to brzmi- to nasza najlepsza reklama i najlepsza broń, Do tego jest zawsze pod ręką. Im więcej sztuczności, starania się i udawania, tym gorzej wychodzi. Jest też ryzyko, że takie wymarzone, wyczekane i przerobione milion razy w głowie spotkanie może nie pójść zgodnie z planem, a wtedy rozczarowanie jest dużo większe niż gdybyśmy po prostu się spotkali z kimś. I jeszcze jedno- czy można mówić o zakochaniu, skoro Państwo się jeszcze nie znacie? Jeszcze Pani niejako nie wie, czy dobrze się Wam będzie rozmawiać, czy będziecie mieć wspólne zainteresowania, tematy, cele czy wartości. Warto byłoby się przekonać zanim zrobi Pani sobie zbyt duże nadzieje.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0

Witam Myślę, że najlepiej jeśli będzie Pani " sobą". Na pewno jest Pani wspaniałą dziewczyną i nie ma potrzeby jakoś specjalnie się " kreować". Zwykle w takich sytuacjach wszelka kreacja wychodzi sztucznie, naturalność jest dużym atutem. Zawsze może Pani zaproponować nowemu koledze jakieś wspólne działanie- szczególnie jeśli w rozmowie okaże się, że macie podobne zainteresowania. pozdrawiam Ludmiła Kulikowska Kubiak

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy