Problemy z przytyciem i niedowaga a wynik TSH

witam robilam badanie tsh gdyz jestem bardzo chuda a jem duzo I waga stoi w miejscu nie moge przytyc. badanie zalecil lekarz ogolny I moj wynik tsh to 2.850 a norma jest 0.270-4.200. czy wynik jest w normie?dodam ze mam 25 lat

Witam,

Wynik jest w normie. Warto wykonać badanie kału na obecność pasożytów, gdyż wbrew pozorom, to one często odpowiadają za brak wzrostu masy ciała pomimo dużego apetytu. Jeśli będzie planowała Pani ciążę, to optymalne TSH wynosi < 2,5.

Pozdrawiam

Marek Derkacz