Problemy ze skórą dłoni od ponad 18. lat

Witam. od ponad 18 lat borykam się z chorą skórą dłoni. W pierwszych latach były to bolesne pęknięcia skóry palców wewnątrz dłoni i przesuszenie. Potem przybrało to łagodniejszą ale też nieprzyjemną formę. Pojawiają się bolące bąble z przeźroczysta cieczą w środku. Wielu dermatologów już odwiedziłam. Każda maść podziałała na jakiś czas. Objawy bardzo nasilają się po kontakcie dłoni z surowym mięsem, owocami, surowymi ziemniakami. Palce puchną i są obsypane tymi krostkami. Jak sobie z tym radzić?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do lekarza alergologa, po badaniu będzie można zalecić odpowiednie dalsze postępowanie.