Problemy ze snem u 4-miesięcznego dziecka

witam, moje dzieciątko ma 4 miesiące i mniej wiecej koło 2-3 w nocy budzi się, przewraca z boku na bok,staje sie markotna-trwa to w zasadzie do samego rana. Co mogę zrobić, co może jej być?

Milena Lubowicz

Problemy ze spaniem u niemowlaków nie muszą oznaczać nic złego. Dziecko dopiero się uczy wszystkiego, w tym dobrego spania. Może jest głodne, może ma potrzebę bliskości, może je boleć brzuszek, naprawdę trudno powiedzieć. Jeżeli przy tym dziecko prawidłowo przybiera na wadze i rozwija się harmonijnie, to nie ma powodów do niepokoju. W razie dołączenia się nowych objawów proszę udać się do pediatry.
Pozdrawiam

Proponuje poobserwować dziecko pod względem karmienia - jeżeli jest karmione piersią to tego co pojawiło się w Pani diecie, być może zmiana mleka modyfikowanego lub coś co ostatnio się zmieniło w Państwa życiu. Może pojawiają się dolegliwości bólowe ze strony brzuszka, trudno jest powiedzieć. Jeżeli nie pojawią się dodatkowe niepokojące objawy to proszę się uzbroić w cierpliwość. W razie wątpliwości zawsze można udać się do pediatry.