Prośba o analizę wyniku badania grupy krwi

Mam pytanie otuż w badaniu ostatnim grupy krwi wykryto u mnie przeciwciała moja grupą zawsze była krew ARhplus dodatni,a ostatnio przed operecją wykonano badanie grupy i wykryto przeciwciała moja grupa teraz to ARhDplus dodatni fenotyp d Cw-Cc ee Kk.Uwagi.bezpośredni test antyglobulinowy BTAdodatni z odczynnikem klasy IgG,ujemny z odczynnikem klasy IgM,IgA,C3c,C3d eluat aktywny.obecne przeciwciała typu ciepłego.dobór krwi w RCKiK.wcześniej małam 7 operacji i przeciwciał nie było.Czemu to zagraza

Lek. Katarzyna Szymczak

Po prostu musi Pani mieć bardzo dokładnie dobieraną krew (krew którą miałaby Pani dostać nie może zawierać anytgenów do których ma Pani przeciwciała), żeby ograniczyć możliwość powstania powikłań poprzetoczeniowych. W przypadku pobytu w szpitalu, z potencjalną możliwością przetoczenia krwi, proszę zawsze poinformować lekarza o wyniku tego badania.
Pozdrawiam

MichaĹ Kurek

Nie zagraża to niczemu, wymaga tylko większej uwagi przy dobieraniu krwi do toczenia. Zapewne w trakcie poprzednich 7 operacji miała Pani toczoną krew, spowodowało to wykształcenie przeciwciał.