Prośba o interpretację badania cytologicznego u 39-latki

Proszę o interpretację badania cytologicznego. Nie stwierdzono zmian śródnabłonkowych i procesu złośliwego. Szczegółowy opis: Czynniki infekcyjne (mikroorganizmy): zmiany flory bakteryjnej: Uwagi: zmiany odczynowo-naprawcze,binukleoza,erytrocyty; cyt.2 wg Pap. Proszę mi powiedzieć czy to coś niepokojącego ?

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

wynik świadczy o stanie zapalnym szyjki. Warto byłoby powtórzyć badanie po ustąpieniu stanu zapalnego.

Pozdrawiam.