Prośba o interpretację wyników badania kręgosłupa lędźwiowego i szyjnego u 44-latki

Witam serdecznie Mam 44 lata. Trzy lata temu zrobiono mi punkcję kręgosłupa w celach diagnostycznych. Proszę o interpretację 2 wyników: - Kręgosłupa lędźwiowego i kręgosłupa szyjnego. - Kręgosłup lędźwiowy - Kolumna lędźwiowa wydłużona - sześć kręgów - lumbalizacja S1. w odcinku lędźwiowym przestrzenie międzykręgowe nie zwężone. - Kręgosłup szyjny - Przestrzenie międzykręgowe w odcinku szyjnym wielopoziomowo przewężone. Trzony bez zniekształceń. Proszę o odpowiedź Z poważaniem Anna

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by precyzyjnie zinterpretować wyniki nie znając żadnych danych klinicznych (objawów, dotychczasowego leczenia, wyników innych badań, itd). Tym bardziej, jeśli miała Pani wcześniej wykonywaną punkcję. Wyniki badań powinien zatem zinterpretować lekarz, który zlecił ich wykonanie.